Loading...

 

Policia e Lushnjës ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti dhe ka arrestuar një 55-vjeçar që ka ushtruar dhunë në familje e për më tepër ka marrë armën për të qëlluar.

Sipas burimeve zyrtare, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje arrestuan një 55-vjeçar pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij.

Falë ndërhyrjes në kohë të shërbimeve policore u shmang përshkallëzimi i konfliktit duke parandaluar ndodhjen e një ngjarje të rëndë kriminale pasi policia i bllokoi 55-vjeçarit edhe një armë zjarri të mbushur me fishekë.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”.

Loading...
loading...
Loading...