Loading...
Loading...

 

Audi përplaset me zetorin, një shtetas përfundon në spital.

Nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Cërrik, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Vladimir Metushi, 41 vjeç , banues në Elbasan.

Ky shtetas është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore,  pasi në aksin rrugorë Cërrik- Belsh, në lagje nr.3, Cërrik duke drejtuar mjetin tip “Audi A6” me targa AA 847NK,  është  përplasur me mjetin e parkuar  “Zator”, pa targa, në pronësi të shtetasit N.A ,49 vjeç , banues në lagjen Nr.3 Cërrik,

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar lehtë drejtuesi i mjetit shtetasi V. M. dhe ndodhet në spitalin e  Elbasanit, jashtë rrezikut për jetën.

Shtetasi Vladimir Metushi, ka kundërshtuar punonjësit e Policisë Rrugore  kur i është kërkuar për të bërë testin e alkoolit.

Materialet i kaluan  Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit”, ” Drejtimi i automjeteve në gjendje të dehur apo pa dëshmi”, “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”, të parashikuar nga nenet 290, 291 dhe 242, të Kodit Penal.

Loading...
loading...
Loading...