Loading...

 

Bashkia Prrenjas ka vendosur të nisë ndërtimin e shtëpisë së re për një familje të varfër.

Behët fjalë për familjen e z. Edmond Blloshmi.

Lajmi për këtë sihariq është dhënë nga vetë kryebashkiakja Rira e cila ka udhëtuar drejt fshatit Gurrë të Njësisë Administrative Qukës.

Pak ditë më parë një grup pune i bashkisë pa nga afër gjendjen katastrofike të familjes 4 fëmijë dhe 2 prindër të sëmurë të cilët jetojnë në kushte tmerrësissht të varfëra në një kasolle.

Ja çfarë shkruan Miranda Rira:

per t’i dhene lajmin e mire se do te fillojme se shpejti ndertimin e shtepise se re. Jemi duke pritur edhe kontribuesit e tjere, prandaj do t’ju inkurajoja te gjitheve te nxitoni per te ndihmuar kete familje. Lotet e gezimit jane te justifikuara ne raste te tilla,  sepse ka me shume kenaqesi te japesh sesa te marresh! Infoelbasani.al

Loading...
Loading...
Loading...