Loading...

Të rinjtë e Partisë Demokratike kanë ‘burgosur’ kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako. Bëhet fjalë për një skenografi të re të të rinjve të PD-së për protestën e sotme të opozitës.

Një kafaz hekuri, brenda të cilit dy të rinj kanë vendosur maskat e kryeministrit Rama dhe kryebashkiakut Dako do të jetë sot në protestë si simbol i asaj çfarë kërkon sot opozita, referuar dhe përgjimeve të publikuara dhe akuzave për vjedhjen e zgjedhjeve të 2017.

Kafazi, ose qelia 339 është vendosur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara Kryeministrisë.

Loading...
Loading...
Loading...