Loading...

Një aksident i rëndë u shënua në orët e mëngjesit në aksin Librazhd- Qafë Thanë, ku për pasojë humbi jetën dhe një 82 vjeçare dhe dy gra të tjera mbetën të plagosura.

Aksidenti u shënua pranë vendin e quajtur “kthesa e gomave” ku një trajler ka goditur furgon me pasagjerë.

Viktima është identifikuar si Resmie Hyska 82 vjec

Ndërsa të plagosurat janë Donika Miftari 63 vjeçe dhe Albana Goskova 44 vjeçe.

Mësohet se shkak i aksidentit ka qenë lagështia në rrugë, duke bërë që drejtuesi i kamionit A.H., të humb kontrollin e mjetit dhe të përplaset me furgonin.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Loading...
Loading...
Loading...