Loading...

Pas vrasjes se biznesmenit grek Aleksandro Stamatiadi, vrare nje vit me pare ne shtepine e tij ne Athine eshte dora e nje shqiptari. Mediat greke shkruajne se autori eshte kapur ne Belgjike, ne bashkepunim mes dy policive.

Sipas mediave greke, G. P., u tradhtua nga njollat e gjakut qe u gjeten ne makine, qe i perkisnin nje derri te eger.

Sipas policise u gjeten njolla gjaku ne makinën me te cilen ishin larguar autoret e krimit dhe qe me pas e kishin braktisur.

Pas hetimeve, analizat treguan se gjaku ishte i nje derri te eger, e me tej u be lidhja mes kesaj dhe pasionit te shqiptarit per gjuetine. Policia dyshon se eshte ai auuoti qe e ka vrare grekun me arme gjahu, nderkohe qe ka pasur edhe se paku tre shqiptare te tjere te perfshire.

Pasi dyshoi se ishte zbuluar, sipas policia shqiptari u largua drejt Belgjikes me letra false. Shqiptari ka pasur edhe nje kompani te veten qe e menaxhonte e mes te ciles organizonte koncerte me këngëtarë shqiptarë në të gjithë Greqinë.Panorama

Loading...
Loading...
Loading...