Loading...

Fëmijët në disa qytete të Kosovës po ndihen të rrezikuar nga një grup njerëzish që po shfaqen para shkollave të tyre. Në rrjetet sociale po qarkullon një lajm se një person i veshur me rroba femrash dhe me grim, shëtit rrugëve të Malishevës, Suharekës dhe disa qyteteve tjera. Qyetetarët e kësaj ane janë alarmuar ku kanë shpërndarë disa fotografi të këtij personi duke bërë apel të kenë kujdes të shtuar prindërit dhe fëmijët.

Këtë lajm e ka konfirmuar për Gazetën inFokus, zëdhënësi i policisë së Prizrenit, Vesel Gashi. “Në Policinë e Prizrenit nuk është raportuar një rast i tillë. Por kemi informacione për komunë e Malishevës. Për më shumë detaje telefononi atje”, ka thënë Gashi.

Gazeta inFokus mëson se këta persona po shfaqen në hapësira publike, në stacione të autobusave dhe në shkolla fillore. Edhe qytetarët kanë reaguar menjëherë ndaj këtij lajmi duke e konfirmuar që kjo është e vertetë.

Alarmante| Ky burr i veshur si grua po i grabit femijet ne Kosove!

Alarmante| Ky burr i veshur si grua po i grabit femijet ne Kosove!

Publiée par Gazeta Infokus sur Mercredi 29 mai 2019

Loading...
Loading...
Loading...