Loading...

“Ishte takim mes një kryeministri në ikje dhe njërit në ardhje”. Ishte kjo deklaratë e Berat Buzhalës për takimin Rama-Kurti, që ndezi debatin në emisionin “Open” në Top Channel.

Analisti Baton Haxhiu, i cili është në lidhje direkte me Skype, replikoi duke kundërshtuar kolegun. Haxhiu e konsideroi Buzhalën “si Mesia i Iranit që kërkon të duket si Mesia i vërtetë”.
“Rama si kryeministër do ikë një ditë. Ndërsa Albin Kurti nuk e ka asnjë ditë në Qeveri. Pasi ta shikojmë në Qeveri dhe në mbajtjen e mbajtjen e premtimeve. Për këtë nuk mund të krahasohen Rama me Kurtin. Në qoftë se të gjitha ato që ka përmend Kurti arrin t’i plotësojë, unë do jem fansi më i madh i tij”, tha Haxhiu.

Përsëri ka pasur debate të ashpra mes Berat Buzhalës dhe Baton Haxhiut në Open në Top Channel.

A do të ketë një konkurrencë mes Ramës dhe Albin Kurtit? E pyeti Eni Vasili, Berat Buzhalës.
Po do të ketë konkurrencë mes tyre sepse është Rama që e ka nisur i pari konkurrencën. Rama e ka nisur kur u bë palë me ndryshimin e kufijve me Thaçin e Vuçiçin. Futi dhe 2 ministra në qeveri- tha Buzhala.

Debati i fortë mes Haxhiut dhe Buzhalës nisi kur gazetari Berat Buzhala përmendi ministrin Gent Cakaj.

Nuk e di si mundet një person publik të flasë me këtë gjuhë për një ministër- tha Baton Haxhiu.

Pse, çfarë ka? Vetëvendosja ka deklaratë për Gentin, e quan “Kali i Trojës”. Pse smundemi ne me e përmend dhe me e kritiku të madhërishmin Gent?

Në qoftë se unë do të isha në vend të Gent Cakajt ju dhe Vetëvendosja duhet të jeni në gjyq për gjuhën e përdor- tha Baton Haxhiu.

Loading...
Loading...
Loading...