Loading...

Një 40-vjeçar është arrestuarn gjatë ditës së sotme në qytetin e Elbasanit pasi në një shkollë 9-të vjeçare të këtij qyteti, shtetasi në fjalë me inicialet E.D., ka thyer një televizor në korridorin e isntitucionit arsimor dhe në momentin që ka ndërhyrë Policia, ai i ka kundërshtuar duke ushtruar edhe dhunë.

Për këtë ngjarje 40-vjeçari është arrestuar pas neutralizimit të tij. Mësohet se ngjarja erdhi si rrjedhojë e një konflikti të çastit me rojën e shkollës.

Ja njoftimi i Policisë:

Kundërshton me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, por vihet në pranga 40-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin E.D., 40 vjeç, banues në Elbasan.

Ky shtetas gjatë një konflikti të çastit me rojën e një shkolle 9-vjeçare në qytetin e Elbasanit ka thyer televizorin në korridorin e shkollës dhe në momentin që ka ndërhyrë patrulla e policisë për t’a shoqëruar, ai ka kundërshtuar me dhunë dhe ka fyer punonjësit e policisë, të cilët e kanë neutralizuar dhe vënë në pranga.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Loading...
Loading...
Loading...