Loading...
Loading...

 

Përplas karrocën me kalë dhe aksidentin të zotin, përfundon në prokurori korçari.

Ngjarja ndodhi një ditë më parë në aksin rrugor Elbasan-Librazhd në afërsi të fshatit Labinot Fushë.

Më datë 15.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për shtetasin E.H, vjeç 30 banues në Korçë, pasi në fshatin Labinot Fushë, duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me një karrocë të tërhequr me kalë, për pasojë është dëmtuar drejtuesi i karrocës shtetasi G.M, vjeç 44 banues në Labinot Fushë, i cili pasi ka marrë mjekim në spital është larguar në banesë. Neni 290 i Kodit Penal.

Loading...
loading...
Loading...