makina_e_grabitur_41486651665Në Shqipëri grabitjet e makinave që transponojnë paratë e bankave janë kthyer në një fenomen, por ky fenomen ka prekur edhe Kosovën.

Në afërsi të pikëkalimit kufitar Kosovë-Serbi ka ndodhur një grabitje e armatosur gjatë mesditës së sotme.

Mediat kosovare raportojnë se ka pasur edhe të shtëna me armë, por nuk ka të lënduar. E ditur është bërë edhe sasia e parave të grabitura, e cila është 1 milion euro. Ato kanë qenë në euro dhe dinarë.JOQ

loading...