Boxen - MDR-Boxabend in Dessau (15.11.2015) Boxen - MDR-Boxabend in Dessau - Ex-Weltmeister und MDR-Boxexperte Markus Beyer Dessau Sachsen-Anhalt Deutschland *** Boxing MDR boxing evening in Dessau 15 11 2015 Boxing MDR boxing evening in Dessau former world champion and MDR boxing expert Markus Beyer Dessau Saxony Anhalt Germany
Loading...
Loading...

Lajm i hidhur vjen nga Gjermania, ku bota e sportit është tronditur pas humbjes së jetës të ish-kampionit të peshave super të mesme në boksin profesionist, Markus Mejer.
47-vjeçari është shuar në spitalin e Berlini. Lajmin e kanë bërë publik familjarët e tij. Pas një “lufte” të vazhdueshme me një sëmundje të rëndë, Markus ka ndërruar jetë, janë shprehur të afërmit e ish-boksierit. Humbjen e tij e ka vuajtur shumë edhe ish-trajneri i tij, Uli Uegner.
“Nuk mund ta përshkruajë me fjalë atë që e ndiej. Të gjithë e dinë se ai ishte atleti im i preferuar dhe mbi të gjitha një njeri i mirë”- ka shprehur keqardhjen e tij Uenger. Beyer i dha fund karrierës së tij në boks në vitin 2005 dhe që nga viti 2015 filloj të punoi si analist i sportit të boksit në televizionin gjerman “MDR”.

Loading...
loading...
Loading...