Loading...

Mbërrijnë informacionet paraprake lidhur me ngjarjen e minutave të fundit në Prrenjas, ku si pasojë e shpërthimit të një bombule gazi ka marrë flakë një banesë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kotodesh, në banesën e shtetases Berie Golemi, 48-vjeçare, e cila jetonte e vetme, raporton Syri.net.

Fatmirësisht, shpërthimi i bombulës së gazit nuk ka lënë persona të lënduar.

Zjarrfiksja e Prrenjasit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për izolimin e flakëve. Ndërkohë në ndihmë të tyre janë nisur edhe mjete zjarrfikëse nga qyteti i Librazhdit.

Si pasojë e flakëve rrezikohen edhe dy banesa të tjera që janë ngjitur…

Loading...
Loading...
Loading...