Loading...

 

Shqipëria është mposhtur nga Skocia me rezultatin 2-0 në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Një paraqitje zhgënjyese për skuadrën e Panuçit, e cila përveç rezultatit, nuk bindi as me lojë.

Pavarësisht shumë përpjekjesh të vendasve, pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0. Ndërkohë në minutën e 47-të Skocia kaloi në avantazh, ndërkohë që në minutën e 68-të Naismith dyfishoi rezultatin, duke i siguruar fitoren e parë Skocisë në Ligën e Kombeve.

SKOCI-SHQIPËRI 2-0

Përfundon takimi.

90+1′ Panuçi kryen zëvendësimin e tretë, largohet Veseli, vendin e tij e zë Mihaj.

85′ Shqipëria pajtohet me humbjen. Lojtarët të pafuqishëm për të sulmuar.

80′ Herdi Prenga shkakton faull në hyrje të zonës, dhe ndëshkohet me karton të verdhë.

76′ Goditje dënimi në sulm për Shqipërinë. Xhaka nis një top për Memushajt, por ky i fundit gabon në krosim.

69′ Pranë golit të tretë Skocia, por ndërhyrja e Prengës nuk lejon që topi të shkojë drejt rrjetës.

68′ GOL Skocia 2-0. Naismith shënon golin e dytë për vendasit, pas një dalje jo të mirë të Strakoshës.

67′ Zëvendësim te Shqipëria, largohet Ndoji, vendin e tij e zë Manaj.

65′ Emanuele Ndoji ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar.

56′ Hysaj merr krahun dhe provon një krosim në zonë, por topi kalon pasqyrën e portës duke përfunduar jashtë.

55′ Memushaj provon të nisë Balajn, por ndërhyjnë mbrojtësit kundështar, që mbyllin hapësirën.

50′ Mundësi e shkëlqyer për Shipërinë, Balaj gjuan nga brenda zonës, portieri kundështar bën heroin duke pritur një gol të sigurt.

49′ Balaj merr një dhuratë nga mbrojtësit kundështarë, por nuk arrin të përfitojë, pas daljes së portierit mik.

47′ GOL Skocia 1-0. Naismith ndëshkon kuqezinjtë.

46′ Starton pjesa e dytë, Panuçi kryen zëvendësimin e parë. Largohet Gavazaj në fushë Prenga.

 

Loading...
Loading...
Loading...