Loading...

Kanë përfunduar 7 takimet e Katëgorisë së Parë në të dyja grupet A dhe B.

Elbasani nuk ia ka dalë dot të triumfoj me tre gola diferencë ndaj Turbinës, dhe ka fituar me rezultatin 4-2.

Nga ana tjetër janë shënuar shumë gola në të gjitha sfidat e tjera.

7 gola janë shënuar në sfidën mes Orikut dhe Egnatias. Dinamo dhe Besëlidhja kanë barazuar 2-2. Ndërsa pesë gola pati dhe në sfidën mes Ilirisë dhe Vorës.

REZULTATET:

GRUPI A PLAY-OFF

Dinamo-Besëlidhja 2-2

Sefa 48′, 73 /Isiaga 60′, Hoxha 75′

Vllaznia-Erzeni 1-0

Gurishta 44′

Korabi (pushim)

GRUPI B PLAY-OFF

Orikumi-Egnatia 4-3

Bocaj 43′ Capoj 45′, Angel 60′, Sinaj 67’/ Branica 42′, 54′ 69′

Lushnja (Pushim)

GRUPI A PLAY-OUT

Shënkolli-Veleçiku 2-1

Përgjini 24′, Danaj 57′, Bega 65′

Iliria-Vora 3-2

Zuna 44′, Xhabrahimi 47′ Doçi 61’/ Sadiku 18′, Kovaçi 37′

Burreli (pushim)

GRUPI B PLAY-OUT

Tomori-Pogradeci 2-3

Dobra 19′, Dyca 93′ / Jahaj 39′, Pura 53′, Topllaru 91′

Elbasani-Turbina 4-2

Mici 8′ 35′ , Suvaria 31′, Koldashi 90’/ Peqini 15′, Gjeçi 61′

Apolonia (pushim)

Loading...
Loading...
Loading...