Loading...

Foto ilustruese

Një person është arrestuar nga policia në Pejë. Mësohet se ai kishte bashkëjetuar me një 16-vjeçare dhe se e kishte lënë edhe shtatzënë.

Po ashtu e ditur bëhet se personi në fjalë është arrestuar në momentin që ka çuar të miturën, e cila ishte nën 16 vjeç.

E ditur bëhet edhe se pas marrjes në pyetje nga ana e policisë, burri është liruar.

Gjithashtu e mitura ka deklaruar se ajo ka marrë pëlqimin e prindërve të saj për t’u martuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

BASHKËSI JASHTËMARTESORE ME PERSONIN NËN 16-VJEÇ .Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Rom pasi që i njëjti ishte martuar me viktimën femër Rome-shtetase e Malit të Zi dhe e njëjta ishte dërguar në spitalin rajonal Pejë për të lindur. Viktima deklaron se ka pëlqimin e prindërve për martesë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.’’

Loading...
Loading...
Loading...