Loading...

KQZ i ka hequr mandatin Agim Kajmakut që ishte caktuar kryetar i bashkisë së Vorës.

Pas mbledhje se sotme anëtarët e KQZ kanë pranuar kërkesen e opzitës dhe ate të Prokurorisë se Kajamaku ka shkelur lgjin.

Shkakrimi eshte miratuar me 5 vota pro.

Rasti i Agim Kajmakut u denoncuar fillimisht nga Partia Demokratike, pasi kryebashkiaku i shkarkuar i Vorës kishte fshehur arrestimin e tij në Greqi.

Loading...
Loading...
Loading...