Loading...

Nje makine me emigrante eshte perfshire ne nje aksident ne Greqi, ku per pasoje 1 person ka humbur jeten dhe 8 jane plagosur. Ngjarja e rende ndodhi prane Komotinise, ne Rrugen Egnatia.

Mjeti i perfshire ne aksident drejtohej nga trafikante, te cilet po udhetonin drejt Selanikut. Mesohet se emigrantet jane te moshave 17-30 vjec.

Në kohën e përplasjes, një trafikant dhe dy emigrantë u larguan nga vendi i ngjarjes.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë.

Loading...
Loading...
Loading...