Loading...

Lista e 10 miliarderëve në futboll:

Ditrish Mateshitz, pronar i kompanisë Red Bull – Pronari i Nju Jork Red Bulls, 17.8 miliardë paund

371a8d8b A7c3 4642 920e 40fa21da38f9

Sheiku Mansur, princ i Emirateve të Bashkuara Arabe – Pronari i Mançester Sitit, 17 miliardë paund

C74bc46a 661f 4365 8660 7b05f94b45e7

 

Familja Anjeli, pronarë të grupit Fiat Chrysler dhe Exor – Pronarët e Juventusit, 10.4 miliardë paund

Dee72eb6 0e97 436f 8b38 942986384f6a

Filip Anshutz, pronar tokash dhe i AEG – Pronar i Los Anxheles Galaksi, 10 miliardë paund

 

81561a53 4d58 4e6c 93e6 D0671878169e

Roman Abramoviç, pronar i Millhouse dhe Evraz – Pronar i Çelsit, 8.3 miliardë paund

4ff5ee41 065a 4cdd B8a8 47de786df068

Sten Kronk, pronar i Kroenke Sports & Entertainment – Aksionari mazhoritar i Arsenalit, 6.4 miliardë paund

73e9c893 9da2 4fc8 93b8 F8a973467664

Naser Al-Kelaifi, president i Bein dhe i Qatar Sports Investment – Pronar i PSG, 6.2 miliardë paund

76ec33b4 6e65 4c10 Be73 A53e3502b8a5

Zhang Jindond, pronar i Suning Holdings Group – Pronar i Interit, 5.5 miliardë paund

41c316e9 86a0 437e Af97 2e5c4fa9a41e

Shahid Khan pronar klubesh sportive – Pronar i Fulhemit, 5.4 miliardë paund

0ed3c9c1 77b5 4ab1 8f1b C4343193b5db

Xhoe Ljuis, president i Tavistock Group – Pronar i Totenhemit, 3.8 miliardë paund

Loading...
Loading...
Loading...