Loading...

 

Një tjetër shqiptar i rekrutuar nga forcat ushtarake të ISIS, i njohur si militant dhe komandat i lartë që luftonte në emër të shteti Islamik ka mbetur i vrarë në Siri.

Një tjetër shqiptar i rekrutuar nga forcat ushtarake të ISIS, i njohur si militant dhe  komandat që luftonte në emër të shteti Islamik ka mbetur i vrarë këtë herë në Sirinë Lindore.

Sipas mediave mësohet se komandanti i lartë i të ashtuquajturit “Shtet Islamik” (ISIS) u vrarë këtë fundjavë teksa po luftonte në krahë të forcave të shtetit islamik në Siri.

Nga raportimet e mediave kryekomandanti shqiptar i ISIS, Abu Usama Al-Albani,u vra gjatë një sulmi të ashpër me Forcat Demokrate të Sirisë pranë qytetit Hajin në zonën juglindore në Deir Ezzor.

Ndërkohë, mediat raportojnë se komandanti shqiptar thuhet se ishte duke udhëhequr mbrojtjen e frontit të Eufratit, krah forcave të shteti islamik kundër forcave demokratike siriane.

Loading...
Loading...
Loading...