Loading...

Një gjyshi, të cilit mjekët i kishin dhënë vetëm disa javë jetë pasi u diagnostikua me kancer terminal është sot gjallë falë një medikamenti të ri, që po cilësohet si “mrekulli”.

77-vjeçari Donald Cheetham, u diagnostikua me melanoma malinje, e cila iu përhapet në mushkëri mëlçi, tru, nyjet limfatike, shpretkë, kockat dhe lëkurë.

Mjekët zbuluan tumore me madhësinë e një topi tenisi në mushkëritë e tij ndërsa të tjerët vazhdonin rriteshit, kështu që Cheetham po përgatiste veten për më të keqen.

Por vetëm disa javë pas marrjes së një medikamenti të ri për imunoterapi, shëndeti i tij filloi të përmirësohej.

Tani, trupi i zotit Cheetham është krejtësisht i pastër nga kanceri dhe ka dalë nga spitali pasi të gjitha analizat i dolën mirë.

Medikamenti i përdorur, thuhet të ketë bërë revolucion për trajtimin e kancerit të lëkurës.

Burimi:Mail Online|JOQ Albania

Loading...
Loading...
Loading...