Loading...

o86g

Mot me diell dhe temperatura të larta edhe per diten e sotme. Deri në mesditë pjesa më e madhe e vendit do të dominohet nga moti i kthjellët me përjashtim të zonave verilindore të cilat për veç kthjellimeve do të kenë edhe vranësira të lehta.

Parashikohet që kushtet e qëndrueshme atmosferike të mbeten prezent edhe gjatë pasdites duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese në të gjithë territorin.

Po ashtu edhe gjatë natës moti i kthjellët do të jetë prezent në të gjithë vendin. Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do të mbeten të lartë si në vlerat minimale dhe në ato maksimale.

Loading...
Loading...
Loading...