Loading...
Loading...

 

Neymar është kthyer në një nga figurat më të urryera të futbollit botëror më reagimet e tij të rreme. Në rrjetet sociale ka nisur një fushatë mjaft e veçantë e quajtur  “Luaj si një grua, jo si Neymar”.

Në fushatë është një video që i tregon brazilianit shembuj nga Barbara Latorre, futbollistja e Barcelonës.

Sulmuesja dy vite më parë u përplas me dy kundërshtare dhe më pas u rrëzua në tokë, vrapoi për të vazhduar aksionin derisa dërgoi topin në rrjetë me një goditje të shkëlqyer.

Dhe pyetja që po bëjnë të gjithë është – E imagjinoni dot Neymar të bëjë të njëjtën gjë?

 

Loading...
loading...
Loading...