Loading...

QAWD

Duke filluar që nga dita e nesërme priten rënie e temperaturave me 2 – 3 gradë, si pasojë e qarkullimit të masave ajrore nga veri-veriperëndimi i kontinentit, njofton Meteoalb.

Parashikohet qe renia e temperaturave te vijoje diten e premte si edhe ne fundjave. Persa i perket motit sot dhe neser do te jete i kthjellet por dita e premte do te sjelle vranesira dhe shira ne veri dhe qender, parashikohet qe edhe fundjava te jete me mot te paqendrueshem duke bere qe vraneisrat dhe shirat te jene prezent ne te gjithe vendin, me te dukshme diten e shtune.

Temperaturat minimale, do të luhaten: Në vëndet malore nga 12 deri 15, ndërsa në zonën e ulët dhe bregdet nga 17 deri në 21 gradë.

Temperaturat maksimale, do të luhaten: Në vëndet malore nga 20 deri 24 gradë, ndërsa në zonën e ulët dhe në bregdet nga 26 deri 29 – 30 gradë.
Era do te fryje e lehte dhe mesatare sot dhe neser NDERSA ne fundjave pritet forcim i eres deri ne 45 km/orë, nga drejtimi veriperendimor. Dallgezimi ne brigjet detare do te jete 4 – 5 balle.

Loading...
Loading...
Loading...