Loading...

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Alarup të Pogradecit ditën e sotme, ku nënë e bijë janë mbytur në rezervuar. Vajza ra aksidentalisht, nëna u fut për ta shpëtuar, por u mbytën të dyja.

POGRADEC-Tragjedi në familjen Mazelli. Nënë e bijë janë mbytur në rezervuarin e fshatit Alarup pasditen e sotme. Pasdite vajza rreth 10-vjeç ka rënë aksidentalisht në rezervuar, ndërsa nëna që ishte duke punuar tokën ka hyrë me shpejtësi për ta shpëtuar, por për fat të keq janë mbytur të dyja.

Të parët që kanë konstatuar ngjarjen e rëndë kanë qenë banorët e fshatit, që kanë mbërritur te rezervuari pas thirrjeve për ndihmë, por pa mundur që të shpëtojnë nënë dhe të bijën. Pas njoftimit policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ndërsa trupat e dy viktimave janë nxjerrë nga polumbarët.

Loading...
Loading...
Loading...