Loading...

Nga Lenc Pisha

U zgjua nusja nje mengjes… Dhe vjerres s’ja pertoi fjalet… – Zemra ime te pershendes… Me kengen “renç nga shkallet”…

Buzeqeshi vjerra si ngahera… – He moj bije te paska freskuar mendjen era… Erdhe ne qytet nga hardhia e rrushit… Dhe desh na prishe kabinen e dushit…

Po ske faj ti fajin e ka im bir… Qe i mbeten syte tek nje shemtire… Zbrite nga mali erdhe ne pallat… Ti qe pije kafe me lopen ne fshat…

Qeshi nusja me ironi… Djali yt aq ben aq di… Ti e rrite e pranoj… Ndersa une thjeshte e komandoj…

Loading...
Loading...
Loading...