Loading...

Pamjet te renda ato, teksa persona te armatosur hapin zjarr në një restorant Playa Del Carmen, ne Meksike, duke lene te vrare nje person dhe plagosur 11 te tjere.

Të dyshuarit u kapen nga kamerat e sigurise duke ecur në mes të rrugës, e me pas teksa hyne brenda dhe hapen zjarr.

Dy sulmuesit, fillimisht qelluan me arme drejt pjeses se brendshme te restorantit. Të dy pastaj dolen ne rruge dhe humbasin nga pamjet. Ndër të plagosurit ishin gjashtë gra dhe pesë burra.

Prokurori i Përgjithshëm i Quintana Roo tha se sulmi ishte i lidhur me një organizatë kriminale që kërkonte pagesa për grabitje nga pronarët e bizneseve.

Loading...
Loading...
Loading...