Loading...

Para fillimit të ndeshjes derbi mes Tiranës dhe Partizanit, tifozeritë e të dyja ekipeve janë përleshur mes tyre, pas portës.

Është dashur ndërhyrja e forcave të rendit për të ulur tensionet dhe për t’u normalizuar situata.

Mësohet se arsyeja e këtij sherri masiv është, se fonia e stadiumit, e cila është vendosur pranë tribunës ku qëndron tifozeria e Partizanit, me qëllim që të mos dëgjohen koret e tyre.

Kjo gjë ka irrituar ata që kanë zbritur dhe kanë dashur ta heqin.

Tifozët e Tiranës janë futur dhe ata, dhe kaq është dashur të plasë sherri masiv mes tifozerive.


Loading...
Loading...
Loading...