Loading...

Nëse doni të keni një natë të zjarrtë në shtrat dhe të keni rezistencë deri sa të zbardh dita duhet të bëni vetëm diçka, të pini verë të kuqe.

Vera e kuqe, listohet si një nga dhjetë afrodiziakët më të mirë, por nuk duhet tepruar kurrë me të. Kjo sepse nëse pini më shumë seç duhet mund t’ju zërë gjumi.

Ajo zgjon epshin si tek femrat dhe tek meshkujt. Këshillohet që të pini dy deri në katër gota për të pasur një natë të paharrueshme.

Shkencëtarët kanë zbuluar se vera e kuqe rrit qarkullimin e gjakut në zonat më të ndjeshme të trupit të femrave dhe meshkujve, ndaj edhe dëshirat seksuale rriten.

Ndaj për të pasur një natë të paharrueshme gjëja më e mirë që mund të bëni është që të hapni një shishe verë dhe ta ndani me partnerin, pasi vetëm kështu mund të përfitoni nga efektet pozitive të verës.

Loading...
loading...
Loading...