Loading...

 

Xhevat Jusufi është nxënësi i klasës së gjashtë që humbi jetën ditën e djeshme në fshatin Lushtë të Mitrovicës.

Dyshohet se minibusi që po transportonte shokët e Xhevatit goditi për vdekje vogëlushin, por kjo ende nuk është konfirmuar nga autoritetet kosovare.

Siç shpjegon halla e djalit për Express, djali mendohet të jetë rrëzuar nga minibusi dhe më pas ai e ka zënë poshtë.

Ai ishte nisur për stërvitje, por nuk u kthye kurrë më në shtëpinë e tij.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, pasi ka ende paqartësi me mënyrën se si mund të ketë rënë nga minibusi vogëlushi.

Loading...
loading...
Loading...