Loading...

 

Pranvera Bezati është bukuroshja që ka fituar kurorën e Miss Afërdita 2019 në Belsh.
Spektakli u organizua nga Bashkia në pedonalen buzë liqenit. Ky spektakël përfshinte këngë të muzikës së lehtë, valle popullore, interpretime karakteristike të trevës, dans etj. Pjesë e repertorit ishin kryesisht artistët vendas dhe nxënës shkollash.
Ndërkohë bukuroshet që morën pjesë në këtë event sfiduan disa herë para publikut.
Në fund juria shpalli fituese të Miss Afërdita 2019 Pranvera Bezati. Çimin fitues e shpalli kryebashkiaku Arif Tafani ndërsa kurora Miss-it u vendos nga fituesja e vjetshme Selena Hysa. Infoelbasani.al

Loading...
Loading...
Loading...