Loading...

 

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë gjatë pasdites dhe në orët e mbrëmjes Elbasanin dhe gjithë territorin e qarkut.

Sipas të dhënave, nuk ka probleme me qarkullimin në akset kryesore. Por në zonat rurale njoftohet për vërshim të ujit nga përrenj dhe për pasojë në disa raste në disa fshatra ata kanë shkaktuar përmbytje dhe vështirësi në qarkullim.

Shiu i pranverës u prit me shumë ankth nga fermerët, por tashmë ai po kthehet në rrezik për ata pasi po u dëmton të mbjellat dhe dru frutorët.

Loading...
loading...
Loading...