Loading...

mirosh-djaloshi-dhe-djali-i-tij

Njër prej djemve të Mirosh Kaloshit, kryeplakut të fshatit Shkallë në Durrës i vrarë pak ditë më parë, ka treguar se si e ka vrarë të atin.

Gjykata e Durrësit vendosi arrest me burg për të dy djemtë dhe bashëshorten e ish-kryeplakut të fshatit Shkallë në Durrës Mirosh Djaloshit.

Për djalin 16-vjeçar të viktimës, Gjykata vendosi arrest me burg 45 ditë. Kurse djali i madh, Albani pranoi fajin para togave të zeza dhe mori autorësinë e krimit.

Ja dëshmia në gjygj:

“Unë isha në gjumë atë ditë dhe ishte ora 1 e natës. Babai nuk kishte ardhur ende në shtëpi. Rreth orës 1 e ca dëgjova një kollitje jashtë shtëpisë dhe dola në oborr të shihja. Pashë babanë që ishte i dehur. Ai kur më pa nisi të më shante dhe mu vërsul. Iu kujtua një ngjarje e para disa viteve kur unë u arrestova për një vjedhje të shkollës. “Hajde këtu ti hajdut m…”, më thirri babai dhe më ndoqi me një sfurk që të më godiste.

Unë vrapova drejt stallës së lopës dhe aty gjeta një hu dhe e godita dy herë në kokë. Ai ra në tokë dhe më duket se kishte vdekur. Më pas u ktheva të flija. Në mëngjes më zgjon nëna dhe më thotë se babai nuk kishte ardhur ende në shtëpi. Unë e dija se mund ta kisha vrarë, ndaj nuk fola. Lajmërova xhaxhanë dhe e gjetëm aty ku e kisha lënë. Kisha frikë ta pranoja që në fillim krimin”.

Loading...
Loading...
Loading...