Loading...

 

Të hënën një avion i kompanisë low cost të Singaporit ‘Scoot’, i drejtuar në Singapor është detyruar të bëjë një ulje emergjente dhe të kthehet në aeroportin e Sydney.

Boeing 787-9 ishte në fluturim prej 20 minutash kur në bordin e tij plasi një sherr fizik mes dy pasagjerëve.

Filmimi i xhiruar nga një pasagjer tregon momentin në të cilin dy burrat shpërthejnë në grushte mes tyre.

Ashtu siç shkruajnë mediat lokale burri që ka filluar sherrin- ‘shumë agresiv dhe i dehur’- në fund është lidhur me ngjitës adezive dhe disa rripa në dysheme, një procedurë sigurie e bërë nga ekuipazhi.
Më pas kur avioni ka zbritur në aeroport i është dorëzuar forcave të rendit.

https://video.corriere.it/incontro-boxe-bordo-aereo-costretto-tornare-indietro/612119fe-1e20-11e9-b085-7654f7acb9a3

 

Loading...
Loading...
Loading...