Loading...

Ishte veshur mjaft sportiv, me tumane dhe me atlete Kryeministri Edi Rama ka lëshuar batutën e ditës për Ditë Vere.
Ai ka zgjedhur t’i urojë Ditën e Verës shqiptarëve përmes humorit goditës.
I veçantë edhe për ditën e Verës, – tha kryeministri nga qyteti që tradicionalisht kremton këtë festë, Elbasani.
Gëzuar Ditën e verës nga Elbasani. Është një ditë e veçantë: “Lala (Qazimi) me 14, Luli me 16, Lali (Eri) me 17”, tha Rama duke uruar Gëzuar të gjithë shqiptarët. Me këtë frazë që ngjalli humor tek vetë kryeministri dhe gazetarët që i drejtuan mikrofonin për të marrë urimin e tij, Edi Rama i referohet:
Me 14 mars, Ditës së Verës që kryebashkiaku i Elbasanit Qazim Sejdini, që njihet si “Lala”, zgjodhi ta kremtojë sot.
Me 16 mars, protestës që opozita e bashkuar do të mbajë para kryeministrisë kundër qeverisë
Dhe me 17 mars, i referohet faktit që Bashkia e Tiranës i shtyu festimet e ditës së verës për të dielën, për shkak se moti nuk premtonte diell dhe shumica e aktiviteteve të organizuara janë në ambjente të hapura të kryeqytetit.

Loading...
loading...
Loading...