Loading...

 

Studentët e disa prej fakulteteve në Tiranë dhe Durrës, siç kishin paralajmëruar kanë nisur edhe sot protestën kundër vendimit të qeverisë, që i detyron ata të paguajnë për provimet e bartura.

Ora 13:10/ Studentët lajmërojnë se nuk tërhiqen dhe do të vijojnë edhe nesër protestën e tyre. “Plotësoni kushtet ton”, “Ulni tafirat” , kanë qenë thirrjet e tyre.

Ora 13:00/ Studentët vijojnë që të qëndrojnë në rrugë dhe kanë përshëndetur vendimin e qeverisë për anulimin e VKM-së. Ata kanë deklaruar se nuk tërhiqen derisa vendimi të jetë zyrtar dhe të plotësohen të gjitha kërkesat e tyre.

Protesta e Studenteve

Protesta e Studenteve

Publiée par Gazeta Panorama Online sur Jeudi 6 décembre 2018

Loading...
loading...
Loading...