13 C
Tiranë
Wednesday, October 16, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Portali shitet. Kontakt: infoelbasani@gmail.com
Kryefaqja Tage ENVER HOXHA

Tage: ENVER HOXHA

Refuzoi dashurinë e Enver Hoxhës, si u varros e gjallë gruaja...

Shkrimtari Ylljet Aliçka ka treguar në librin e tij “Metamorfoza e një kryeqyteti” momentin e tmerrshëm të ekzekutimit të 22 burrave dhe 2 gruaje...

‘Djali shkonte me një k*rvë, e njohur në gjithë Tiranën’/ Zbulohet...

Më 3 shtator ’81 ka qenë vizita e fundit që Enver Hoxha ka bërë në shtëpinë e Mehmet Shehut, ish-Kryeministrit komunist dhe numrit dy...

Gjithçka lidhet me një grua/ Del në dritë sekreti që e...

Enver Hoxha është cilësuar si një prej diktatorëve më të egër të të gjitha kohërave. Gjatë sundimit të tij të egër në vendin...

Miqësia e panjohur e Enver Hoxhës me miliarderin e biskotave, shefin...

  Nga Erald Kapri Kujtimet e Enver Hoxhës janë të mbushura me urrejtje dhe fyerje ndaj dhjetëra britanikëve që luftuan në Shqipëri. Shumë prej tyre kishin rrezikuar...

Sa e kishte rrogën Enveri?

  Enver Hoxha do të mbetet një nga figurat që ngjall më shumë kuriozitet në të gjithë publikun shqiptar. Por sa ka qenë në atë kohë...

Vickers: Enver Hoxha do vritej në nëntor 1944, ja kush e...

  Fundi i luftës antifashiste nacionalçlirimtare në Shqipëri është shoqëruar me një betejë të fortë politike në prapaskenë për pushtetin e pas luftës, midis partizanëve...

Rrëfimi i mjekut të Enver Hoxhës: Ja e vërteta e ngacmimit...

Djali i Enver Hoxhës, Sokoli është shprehur se mjekut personal te ish diktatorit, i thurën një intrigë sikur ka ngacmuar bashkëshorten e Ilir Hoxhës,...

Zbulohen prapaskenat, ja kush do e merrte pushtetin pas vdekjes së...

Në vijim të rrëfimit të saj, nusja e Enver Hoxhës, Liliana Hoxha, flet me detaje për prapaskenat që bëheshin në majën e kupolës së...

Ja për çfarë po e përdorin Enver Hoxhën në jug: Birrë,...

Në këtë fotografi të dërguar në Dita nga një lexues banor i Sarandës shihet Enver Hoxha në një tabelë reklamimi në një dyqan të...

“Dilte nga kasaforta vetëm kur urdhëronte ai”, mjeku i Enver Hoxhës...

Enver Hoxha është një nga figurat që ngjall akoma mister tek shqiptarët. Së fundmi një pjesë e këtij misteri është zgjidhur nga ish-mjeku personal i...