24 C
Tiranë
Saturday, September 14, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Kryefaqja Tage Greqi

Tage: greqi

Greqi, tërmeti 3.5 i shkallës Rihter godet brigjet e Karpathos

Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë. Tërmeti me madhësi 3.5 i shkallës Rihter ndodhi rreth orës 03:06 në një zonë detare në brigjet...

E RËNDË NË GREQI, 14 VJEÇARJA HIDHET NË SHINAT E TRENIT...

Ngjarje e RËNDË në Greqi, 14 vjeçarja hidhet në shinat e trenit elektrik, zbulohet arsyeja TRONDITËSE  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi...

Tragjedi në Korfuz, 16-vjeçarja i jep fund jetës, lë një ku...

Një vajzë e re vetëm 16 vjeçe u gjet e vdekur në një ndërtesë në zonën e Kommeno në Korfuz. Ambulanca menjëherë ka shkuar...

Tragjedi familjare në Greqi, babai vret djalin 4 vjeç dhe...

Media greke “Zougla” shkruan se një ngjarje e kobshme ka ndodhur në Halandri të Greqisë, në kryqëzimin e rrugëve të Tymfristos dhe Messinia. Një...

Shkon me pushime tek fëmijët në Greqi, zhduket në rrethana misterioze...

  Një i moshuar shqiptar është gjetur i pajetë në Lasithi të Kretës, disa ditë pasi kishte humbur, bëjnë me dije mediat greke. “Neakriti.gr” raporton se:...

Grekët tubim në Athinë për aneksimin e Jugut të Shqipërisë (fotot)

  Mijëra grekë të organizuar nga shoqatat e grekofonëve të Shqipërisë dhe të përkrahur nga partia naziste greke Agimi i Artë kanë parakaluar përpara Kuvendit...

“Lufta me prokurë” që luftohet në Athinë

Në Greqi është duke u luftuar një luftë me prokurë si në Vietnamin e viteve 60, në këtë rast pa gjakderdhje, duke pasur parasysh...

Edi Rama thyen heshtjen për vrasjen e shqiptarit në Greqi

Pas presionit në rrjetet sociale për vrasjen e shqiptarit Pëllumb Marnikollaj në një komisariat policie në Greqi ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Ai...

Shqipëri-Greqi- Itali takim trepalësh për refugjatët

Shqipëria, Greqia dhe Italia do të realizojnë një takim trepalësh për çështjen e refugjatëve. Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kocias deklaroi këtë të premte...

Si po zbrazet Athina nga milionerët

  Greqia është duke u “zbrazur” nga milionerët. Vetëm vitin e kaluar atë e kanë braktisur 5 për qind të milionerëve të saj, sipas raportit...