25 C
Tiranë
Sunday, October 20, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Portali shitet. Kontakt: infoelbasani@gmail.com
Kryefaqja Tage KOSOVE SERBI

Tage: KOSOVE SERBI

BBC: Nëse merren vesh Serbia e Kosova, ka shpërblime të mëdha

  Kur bëhet fjalë për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigja varet nga kush e merrni, nga pala përkrahëse apo ajo kundërshtuese e...

Çështja e Krahinës së Preshevës të ngritet në Bruksel e OKB,...

  Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Paraqitjet e shpeshta që jan dhe mbetëm vetëm deklarime politike të Presidentit të Kosovës, z.Hashim Thaçi, dhe Nënkryetarit të Lidhjes Demokratike të...

Mediat serbe: “Ultimatumi i SHBA-së Serbisë për njohjen e Kosovës, në...

  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe po e përgatisin shantazhin e fundit për Serbinë, njofton portali “Informer” nga Beogradi. Sipas kësaj media,...

‘Pranim, jo njohje’: Kosova dhe Serbia drejt marrëveshjes historike

  Politika e përhershme e Kosovës - edhe pas më shumë se dhjetë vjetësh që nga shpallja e pavarësisë. A do ketë një marrëveshje historike mes...

Gazeta britanike: Po negociohet që veriu i Kosovës t’i jepet Serbisë

  Prestigjozja britanike "The Guardian" i ka dedikuar sot një artikull 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Në këtë artikull nuk ka mbetur pa u përmendur edhe...

Si ndryshon popullata e Serbisë dhe Kosovës në vitin 2050 (dokument)

Sipas disa parashikimeve, në vitin 2050, në Serbi do të jetojnë 33.2 për qind më pak njerëz sesa sot. Kjo do të thotë se një...

“Harrojeni Kosovën, integriteti i saj nuk preket!” 

Mesazhi i zëvendësndihmës/sekretarit amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee në takimin e javës së kaluar me presidentin serb Aleksandar Vuçiç nuk kishte nevojë të...

Marrëveshja shqiptaro-serbe,nuk mund të kufizohet vetëm në  njohjen  e Republikës së...

Shkruan: Refik HASANI Legjislatura e Parlamentit e dalur nga zgjedhjet e 24 prillit e vitit të kaluar dhe mbajtja e zgjedhjeve Presidenciale më 2 prill...

Sot takohet Komisioni për Matjen e Territorit

Komisioni i ekspertëve për Matjen e Territorit të Republikës së Kosovës, do të mblidhet sot për herë të parë. Kështu është bërë e ditur në...