22 C
Tiranë
Friday, August 23, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Kryefaqja Tage Martese

Tage: martese

Martesa që zgjati vetëm tre minuta

Një çift nga Kuvajti u divorcua pas vetëm tre minutave nga ceremonia e martesës, për shkak se partneri u tall me partneren, pasi ajo...

Me kë do të martoheni sipas punës që bëni!?

  Puna dhe dashuria – kush e ka ditur se këto të dyja janë të lidhura ngushtë? Bazuar në hulumtimet e kryera nga Bloomberg Business, duket se...

Ja pse nuk është mirë të martoheni në moshë të re

  Femrat që presin deri në moshën 26-vjeçare për t’u martuar kanë mundësi më të madhe për një martesë jetëgjatë. Ato të cilat për herë të...

E DHIMBSHME/ “Dua një grua që të më varrosë”, 90-vjeçari bën...

  Një 90 vjeçar i ka habitur të gjithë kur ka shprehur dëshirën të martohet. Bëhet fjalë për Vjekoslav Golub nga Koprivnica e Kroacisë, i...

Habit botën, lidhet vetëm me pensioniste 60 vite më të mëdha...

Kohët e fundit kemi dëgjuar për trendin e ri se gratë lidhen me djem disa vite më të vegjël se vetja, por rasti i...

I dështon martesa, ajo që bën kjo grua me 30 mijë...

Një grua nga Indiana në SHBA, nuk ka dashur që martesa e anuluar të shkojë dëm. Për këtë arsye, Sarah Cummins, ka organizuar një festë për personat e...

100 thëniet më argëtuese për femrat dhe martesën

Çfarë kanë thënë për gratë, dashurinë dhe martesën, filozofë, shkrimtar, politikanë, por edhe gra të mëdha. Këto janë 100 thëniet më argëtuese. 1- Ata që...

Jehona e fejesës së Mbretit Zog me Xheraldinën në shtypin e...

  Jehona qe pati fejesa e Mberetit Zog ne shtypin e kohes. Si u prit dhe gezimi qe ngjalli ne popull. Atmosfera e jashtëzakonshme e...

 Emocionuese, babai marton vajzën  2-vjeçe kur i kishin mbetur vetëm dy...

Një ceremoni shumë prekëse është zhvilluar në Britani. Që kur ishte në barkun e bashkëshortes ai i kishte premtuar asaj se do ti bënte...