16 C
Tiranë
Saturday, October 19, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Portali shitet. Kontakt: infoelbasani@gmail.com
Kryefaqja Tage RAMA META

Tage: RAMA META

Rama: Meta është i çoroditur, hakërrues dhe qesharak! Të hetohet dhe...

Me tone të ashpra, kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta, për të cilin tashmë ka nisur puna për ta shkarkuar. Nga foltorja...

Rama: Meta më çoi letër dashurie me kod

Topalli: Basha çdo humbje e quan fitore, e falenderoj që më la jashtë parlamentit 08.Dec “Më kishte cuar edhe një letër mbrëmë, një letër dashurie...

Meta e fton në takim, Rama: Jam në fushatë, s’kam...

Kur na ndajnë vetëm 4 ditë nga zgjedhjet vendore të 30 qershorit, Presidenti Meta bën një tjetër lëvizje. Përmes një letre që Presidenca i ka...

Meta tregon drekën sekrete me Ramën

Presidenti Ilir Meta ka deklaruar në konferencën e sotme të jashtëzakonshme se pasi ofroi dorëheqjen e tij në funksion të zgjidhjes së krizës në...

Depozitohet kërkesa. PS mbledh firmat, Rama: Të enjten rezolutë për shkarkimin...

Është hera e parë që në Shqipëri, parlamenti do të ndërmarrë një hap të tillë ekstrem, i cili pason vendimin e Kreut të Shtetit...

Rama gati padinë për Ilir Metën

  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati është shkarkuar me 77 pro 1 abstenim, votë e cila i përkiste deputetit Spartak Braho....

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Rama

  Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent...

Rama ironizon Metën: I ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin

  E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos...

Plas keq fare mes Ramës dhe Metës. Rama: Gent Cakaj 1000...

  Refuzimi nga presidenti Ilir Meta për të dekretuar Gent Cakaj në postin e ministrit për Evropen dhe Punet e Jashtme ka zgjuar reagimin sulmues...

Dekretimi i Lleshit, Rama-Metës: Të hënën do marrësh përgjigjen

  Pas letërs së dytë nga Presdinca në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm, ku thuhej se presidenti Ilir Meta do...