13 C
Tiranë
Wednesday, October 16, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Portali shitet. Kontakt: infoelbasani@gmail.com
Kryefaqja Tage SHQIPTARE ITALI

Tage: SHQIPTARE ITALI

10 shqiptarë u thyejnë hundën dy vëllezërve italianë! Grushtet s’kursejnë as...

-Një episod i shëmtuar në Como ka protagonistë një grup shqiptarë. Dy djem të moshës 18 dhe 15 vjeç, vëllezër, janë rrahur nga një...

Për një palë syze…Tundohen dhe i vjedhin por më pas shqiptarët...

Dy shqiptarë janë arrestuar nga Policia e Riminit, pasi u kapën në flagrancë duke vjedhur në një dyqan në Rimini. Në momentin e ndalimit shqiptarët...

Shqiptarja i del përpara trenit dhe i jep fund jetës. Mashinisti:...

“E pashë atë papritmas, dukej sikur po më priste dhe nuk mund të bëja dot asgjë për ta shmangur”. Kjo ishte dëshmia e drejtuesit...

26-vjeçarja shqiptare kërkon punë në Itali, ngjit njoftimin që i çudit...

Emigrimi në një vend të huaj është gjithnjë i vështirë, e kjo për disa arsye. Një ndër to është gjetja e një pune dhe...

Dy vajza shqiptare, lënë nam në mes të sheshit në Itali...

Një përplasje e ashpër fizike ka ndodhur mes dy prostitutave shqiptare në sheshin “Stupinigi”, në komunën italiane Nichelino. Mediat italiane kanë raportuar se është dashur...

Tragjike/ Shqiptarja ndërron jetë në muajin e katërt të shtatëzanisë në...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Facavilla al Mare në Itali. Shqiptarja Joana Hoxha, ndërroi jetë në muajin e katërt të...

Grabitën 400 mijë euro në Itali, ja kush janë tre shqiptarët...

  Arrestohen nga Policia italiane në Trento, 4 hajdutë akrobatë, 3 prej të cilëve shqiptarë. "Corriere della Sera" shkruan se është goditur një bandë hajdutësh profesionistë,...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali. Ky është shkaku

  Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë në Itali, pasi akuzohen për disa grabitje në zonën e Casertërs. Në pranga kanë përfunduar shqiptarët A.D 40...

‘Lajmëtar i Zotit’, shqiptari alarmon autoritetet në kishë

BOLONJË- Kishte arritur që t’i kalonte të gjitha kontrollet, bashkë me një grup turistësh, ndërsa kishte hyrë në Bazilikën e San Petronios, në Piazza Maggiore...

Zbulohen emrat e dy shqiptarëve që qëlluan me thikë djalin e...

  Andi Arapi, 29-vjeç me qëndrim të parregullt në Itali dhe Albano J., 24-vjec, janë dy shqiptarët që masakruan djalin e moderatores së njohur italiane. Niccolò Bettarini,...