13 C
Tiranë
Wednesday, October 16, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Portali shitet. Kontakt: infoelbasani@gmail.com
Kryefaqja Tage TEMPERATURA MOT

Tage: TEMPERATURA MOT

Temperatura deri 36°C, ja si do jetë moti sot

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu të izoluara në Juglindje të vendit. Era do të jetë...

I nxehti afrikan mbërrin në Shqipëri/ Ja sa do jenë temperaturat...

Gadishulli i Ballkanit është në ifluencën e masave ajrore të nxehta me origjinë nga kontinenti Afrikan i cili do të sjellë temperatura të larta...

Pas shiut mbërrin i nxehti përvëlues. Sot mbi 36 °C në...

Këtë të shtunë moti paraqitet me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore dhe Jug të vendit. Era do të jetë me...

“Temperaturat bien me 10 gradë”, si do jetë moti në fundjavë?

  Nga një ditë me temperaturë maksimale 36 gradë celsius në një ulje të menjëhershme prej 10 gradësh dhe reshje shiu. Kjo është ajo që...

Kujdes! Nesër temperatura ‘ferri’! Ja çfarë ndodh me motin

  Ditën e nesërme pritet një rritje e ndjeshme e temperaturave. Meterologët parashikojnë që temperaturat maksimale në vendet e ulëta të shkojnë deri në 39°C,...

Çfarë dimri na pret sivjet

Verë që shkoi solli temperatura ekstreme, mirëpo dimri kësaj radhe pritet të jetë butë. Këtë fundvit pritet në tërë pritet të ketë më pak të...

Temperaturat përvëluese, ja parashikimi i motit sot

Meteoalb parashikon qe sot temperaturat do te ulen deri me 2 grade, nderkohe qe ne juglindje mund te kete edhe reshje shiu. Parashikimi E MARTE: Territori vijon...

Ja çfarë do të ndodhë me motin në fundjavë

Duket se do të shpëtojmë nga i nxehti përvëlues. Të paktën përkohësisht. Pas një jave me temperatura ekstremisht të larta si pasojë e masave...