19 C
Tiranë
Sunday, August 18, 2019

(Information, Interaction, Attraction)

Kryefaqja Tage Trump

Tage: Trump

E vërteta dhe virtyti në epokën Trump

  Nga Paul Krugman E mbani mend kohën, kur e vërteta ishte thjesht një fjalë tjetër pa asnjë domethënie të veçantë? Këto ditë është vetëm një...

Trump po realizon reality show-n më të madh që është bërë...

  Chris Cillizza Ti mund ta lësh Reality TV-në. Por Reality TV nuk të lë kurrë ty. Ky është mësimi – ose të paktën një prej mësimeve...

I ngriti gishtin e mesit Trump-it, nëna e dy fëmijëve e...

Ndoshta e keni hasur më parë këtë fotografi që u bë virale në rrjetet sociale disa ditë më parë. Një çikliste i tregoi gishtin e...

Arsyeja e vërtetë përse Trumpi largoi kryestrategun e tij

Steve Bannon ishte këshilltari më kontradiktor i Donald Trumpit. Para zgjedhjeve, kur ishte drejtor ekzekutiv i faqes ksenofobe Breitbart, ai u quajt “operatori politik...

VIDEO/ Komplot për të vrarë Presidentin Trump, 2 përfaqësues të lartë...

Dy përfaqësues të lartë të Shteteve të Bashkuara u arrestuan mbi një "komplot serioz" për vrasjen e Presidentit Donald Trump, shkruan“24 America News” Harold Spunkmeyer...

Plani Trump-Erdogan-Putin për Kosovën trondit mediat serbe

Presidenti i sapozgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, javën që vjen pritet të bisedojnë në telefon, ku Putin do ta...

VIDEO/ Donald Trump largohet me shpejtësi nga Shërbimi Sekret në mes...

Një incident ka ndodhur me kandidatin republikan për president në SHBA, gjatë fushatës në Nevada. Gjatë kohës kur Donald Trump po fliste nga podiumi oficerët...

Ish gruaja kundër Donald Trúmp: Kush do na pastronte po të...

  Ish gruaja e kandidatit republikan për President Donald Trump, ka dalë kundër tij sa I përket politikave të tij ndaj emigrantëve. Melani Trump në...

Këto “çikat” mbështesin Donald Trump

Donald Trump vazhdon të mbetet kandidat rival për Shtëpinë e Bardhë edhe për një fakt. Në favot të tij bëjnë fushatë me trupin e...