Loading...

-Një nënë 26-vjeçare është mbytur në det në sy të vajzës së saj 6-vjeçare.

Ngjarja ka ndodhur në Matera, në Metaponto, ku 26-vjeçarja shqiptare ishte me pushime së bashku me bashkëshorten dhe vajzën. Referuar dëshmitarëve nga vendi i ngjarjes, 26-vjeçarja ishte në det së bashku me vajzën e saj, teksa pushuesit panë që një person po kërkonte ndihmë.

Ardhja e dy rojeve bregdetare dhe një Carabinieri që po pushonte pranë, fatkeqësisht nuk ka ndihmuar që kjo ngjarje të kishte një fund jo tragjik. Vajza është transportuar helikopter në Potenza, ku mësohet se është jashtë rrezikut për jetën.

Loading...
Loading...
Loading...