Loading...

Tre ditë pas kërkimeve intensive, policia serbe ka arrestuar sot Goran Jankoviç. Ky i fundit dyshohet si autor i vrasjes së gruas dhe dy prindërve të saj.

Ditën e sotme autoritete serbe lëshuan edhe fletë-arrestin ndërkombëtar për Jankoviç, ndërsa arrestimi i tij është bërë në brigjet e Danubit. Në momentin e arrestimit ai po përpiqej të fshihej në një varkë në bregun e Danubit.


Sipas mediave serbe, Goran Jankoviç, tashmë i arrestuar, akuzohet për vrasje të trefishtë të kryer në sy të fëmijëve. Një ndër shkaqet kryesore të ngjarjes mendohet të jetë bërë xhelozia. Ai dyshonte se gruaja po e tradhtonte me persona të tjerë.

Policia serbe ka vijuar kontrollet edhe nga ajri me helikopter për tre ditë rresht. Agresori, i cili tmerroi fëmijët e vegjël, u prangos dhe tashmë do të dalë para gjykatës për t’u njohur me akuzat.

Loading...
Loading...
Loading...