Loading...

 

Nje shqiptare dhe dy femijet e saj jane ne gjendje te rende per jeten, pasi u dogjen ne shumicen e trupit kur banesa e tyre u perfshi nga flaket.

Ngjarja ndodhir ne komunën Firenzuola në provincën e Firences dhe sipas mediave italiane nga flaket kane pesuar lendime te renda nena 40 vjecare dhe dy femijet e saj, nje vajze 11 vjec dhe vellai i saj 8 vjec.

Mjeket kane thene se te lenduarit kane djegie ne pjese te shumta te truput dhe gjendja e tyre eshte kritike.

Ndonese nuk ka ende nje veriosn perfundimtar, dyshohet se shkak per zjarrin eshte bere nje loje e femijeve, te cilet kane ndezur nje cakmak e me pas flaket kane perfshire banesen.

Loading...
loading...
Loading...