SHES BLEJ

AKTUALITET

Përleshje në bulevardin kryesor të Elbasanit, përfundon në spital 45-vjeçari

Përleshje e dhunshme mes dy personave në bulevardin kryesor të Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Elbasan Arena. Ardian Rusta 45-vjeç ka mbetur i...

BOTA

Venecia përsëri nën ujë, dëmet arrijnë në rreth 1 miliard euro...

Sheshi i Shën Markut në Venecia është përmbytur përsëri dhe mbyllur për publikun sot, pasi qyteti u godit nga një valë prej 150 centimetrash...

Treni kapërcen mbi kamion në Japoni, dhjetëra të lënduar

Treni ka dalë jashtë shinave pas një impakti që ka patur gjatë një kalimi në nivel 35 persona janë plagosën gjatë përplasjes midis një treni...

OPINIONE

MË TË LEXUARAT

Kjo ishte 25-vjeçarja që humbi jetën sot në maternitetin e Elbasanit. Emri

Rexhina Debrova është nëna e re që humbi jetën sot në maternitetin e Elbasanit. Ajo ishte me origjinë nga fshatrat e Llixhës, por...

Dëshpërimi i familjarëve pas vdekjes së 25 vjeçares në maternitet. Babai e mësoi lajmin...

  Ka qenë jashtëzakonisht i madh dëshpërimi i familjarëve pas vdekjes së vajzës dhe nuses së tyre në maternitet. Rexhina Debrova u nda nga jeta pas...

Elbasan/ 25-vjeçarja vdes një orë pasi sjell në jetë fëmijën e parë, familjarët shpërthejnë...

Një 25-vjeçare ka ndërruar pasi ka lindur fëmijën e saj të parë. E reja ka lindur me operacion. Foshnja është në gjendje të mirë...

Kush ishin dy vëllezërit ndaj të cilëve u krye atentat mbrëmë në Elbasan?

Atentat në mesnatë dy vëllezëve nga një fshat i Elbasanit. Ngjarja ndodhi rreth orës 03.00 në castin kur vëllezërit po ktheheshin me automjetin e...

SHOWBIZ

SPORT

LIFE STYLE

SHENDET

Mrekullia që ndodh nëse vendosni një hudhër në vesh

Hudhra është ndër një përbërësit që përdoret më shumë në gatime. Por shumë pak e dinë se hudhra bën shumë mirë edhe për luftimin...

Ndryshimi/ Ishte kthyer në stres për këdo, ja ku do ta...

Raporti mjekësor që lëshoj nga nje komision mjeko-ligjor, që vërteton aftësinë në punë, pas ndryshimeve në vendimin e këshillit të ministrave, ky raport do...

Testi që po i habit të gjithë: Urina juaj ndryshon ngjyrë...

Një test i urinës, i cili e ndryshon ngjyrën nëse e detekton kancerin mund të ndihmojë në diagnostikimin e kësaj sëmundjeje në të ardhmen,...

Vrasësi më i madh në botë, sëmundja që po i alarmon...

Deri më tani, sëmundjet e zemrës kanë qenë shkaktari kryesor i vdekjeve në botë. Por, tani kjo po ndryshon, pasi shkencëtarët kanë zbuluar se sëmundja...

KURIOZITETE

E pazakontë, lind foshnja me dy gjini në qytetin shqiptar

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë. Me një rast të rrallë janë ballafaquar ditë më parë mjekët në Klinikën...

LOVE & SEX

POLITIKE

Balla ‘ndez motorët’, e PS-së nga Elbasani dhe bën njoftimin: Startuan zgjedhjet e brendshme

Ndizen motorët për Zgjedhjet e Brendshme në Partinë Socialiste. Ditën e sotme është mbledhur asambleja e Partisë Socialiste në Elbasan, ku i pranishëm ishte...

Ekskluzive/ Mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste në Elbasan. Porosia e veçantë e Kryetarit Edi...

U mblodh sot Asambleja e Partisë Socialiste në Elbasan. Takimi u zhvillua në ambientet e Hotel Turizmit “Skampa”. Në këtë takim merrnin pjesë Kryetari...

Zgjedhjet e 30 qershorit, OSBE/ODIHR nxjerr raportin përfundimtar

OSBE/ODIHR ka publikuar sot raportin final të zgjedhjeve të 30 qershorit, raport të cilin “News 24” sjellin ekskluzivisht për opinionin publik. Ky organizëm ndërkombëtar...

EKSTRA

Policia gjermane shtanget nga ajo që iu gjen dasmorëve shqiptarë

Autoritet në Hamburg kanë ndaluar disa dasmorë shqiptarë dhe mund të thuhet se janë shokuar...

Peshkatarët i lëshuan të voglin që e kishte zënë rrjeta, nëna delfin kërcen përpjetë nga gëzimi

Një delfin femër është parë duke kërcyer me gëzim sa brenda aq edhe jashtë ujit...

U martuan me bujë të madhe, 28-vjeçari ndahet nga 10-vjeçarja

  Martesa e një 28-vjeçari me një vajzë të mitur 10-vjeçare në Iran bëri mjaft bujë...

Shkoi në dasmën e shokut, përfundoi duke i marrë ‘nusen’

Një 40-vjeçare ka ‘ka shpikur një dasmë’ në mënyrë që të krijonte mundësinë vetës që...

Gjermanët zgjedhin shqiptaren si politikanen më të bukur në Ballkan. Ja cila është

Njihuni me politikanen më të bukur të Ballkanit... Duda Balje është ndër politikanet më të komentuara...