Blendi Fevziu është padyshim një nga personazhet më të ndjekur të ekranit shqiptar.

Po ashtu Fevziu komentohet edhe për jetën e tij dhe jo rrallë herë është përfolur si një ndër gazetarët më të paguar.

Së fundmi Blendi ka qenë i ftuar në emisionin ‘3-shat’, ku është vënë përballë Bora Zemanit. Kjo e fundit mes të tjerash e ka pyetur edhe për rrogën.

“Merr më shumë se 7 mijë euro në muaj?”, i ka thënë Bora. Por se si është përgjigjur Fevziu na duhet të presim kur të transmetohet emisioni.