Loading...

Një aksident ka ndodhur në orën 12.40 të ditës së Mërkurë në bulevardin buzë detit në Voula

Gazetarja Shpresa Dine raporton për “Balkanweb” se sipas burimeve, një kamion dhe një motor u përfshinë në aksidentin e trafikut në kryqëzimin e rrugëve Karmanli dhe Zefyrou.

I vdekur është shoferi 27-vjeçar i motorit, me origjinë nga Shqipëria, i cili u konfirmua menjëherë pas transferimit të tij në Voula Asklepieion. Shoferi i motorit ishte duke vozitur me shpejtësi të lartë në rrugën bregdetare kur papritmas pa një kamion në komunën Varis-Voula-Vouliagmeni duke rënë para tij.

Sipas informacioneve nga njerëz që e panë makinën, automjeti komunal po udhëtonte në rrugën Zefyrou dhe dëshironte të kthehej drejt rrugës bregdetare, ndërsa shoferi i pafat i motoçikletës nuk mbante përkrenare.

Sipas drejtuesit të kamionit që njoftoi policinë , i cili ishte në gjendje shoku, menjëherë pas përplasjes ai tha se i riu po vinte me shpejtësi të madhe dhe ai nuk ishte në gjendje ta shmangte atë.

Vini re se kjo kryqëzim ka semaforë dhe Policia Rrugore po heton shkeljet e semaforit nga ata që janë të përfshirë.

Nënkryetari i bashkisë Baris-Voula-Vouliagmeni, Vasilis Papamichael foli për protothema.gr në lidhje me incidentin.

Konkretisht, ai tha: “Informacioni që kam nga policia është se kamerat kanë regjistruar incidentin dhe duket se shoferi i kamerës ka shkelur semaforin dhe ka dalë i kuq. Në atë moment kamion kamionçina i bashkisë, e cila ishte e gjelbër dhe shoferi i motorit u gozhdua në kamion marrës, ishte gati të fillonte. Fatkeqësisht i riu nuk mbante një helmetë, nga informacionet që kam dhe vdekja ishte e menjëhershme. Furgoni në atë kohë po merrte çanta të hapura dhe shoferi është i shokuar nga ky incident.

Loading...